Teknoloji Ekonomisi 27 ARALIK 2015 / 09:00

Apple Samsung’a tekrar tazminat davası açtı

Teknoloji devi Apple ve Samsung arasında 5 yıldır devam eden patent davaları bitmek bilmiyor.

Yaklaşık beş yıldır Apple ve Samsung arasında patent davaları bulunuyor.  ABD’deki teknoloji gündemini senelerdir meşgul eden konu, 14 Aralık’ta Samsung’un Apple’a 548 milyon dolar ödemeyi kabul etmesiyle sınırlı kalmadı.  

Apple’ın 2011 yılında Samsung’a açtığı dava 2.5 milyon dolar gibi rekor bir tazminat talebi içeriyordu. Dava süreci içerisinde 1 milyar doların altına inen rakam, son olarak 14 Aralık’ta Samsung’un 548 milyon doları ödemesiyle son bulmuştu. Bununla yetinmeyen Apple, 180 milyon dolarlık bir ödeme için tekrar mahkemeye başvurdu.

Apple’ın davayı Kaliforniya ABD bölge mahkemesinde açtığı belirtiliyor. Şirketin 2012 yılından sonra sattığı telefonlar için uğradığı zarara karşılık başvurduğu tazminat davasında, hangi telefonlardan bahsedildiği bilinmiyor. Mahkeme başvurusu henüz iki günlük olduğu için dosyaların birçoğu daha halka açıklanmıyor. Ancak yarım milyar dolarlık tazminatın yetersiz bulan Apple, daha fazlasını almaktan vazgeçecek gibi gözükmüyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun