Teknoloji Ekonomisi 20 EYLÜL 2012 / 15:24

Apple Google'ı bıraktı Yandex'e geçti

Apple Google'ı bıraktı Yandex'e geçti

Apple, yeni işletim sistemi iOS 6’da YouTube ve Google Maps gibi Google uygulamalarına yer vermemesinin ardından, şirketin en önemli rakiplerinde biri olan Yandex’le işbirliğine gitti.Yeni işletim sistemini geliştirmeye hedefleyen Apple, Rusya'yı kapsayacak şekilde Yandex’le harita entegrasyonu konusunda anlaşarak bu yolda bir adım daha attı. Haritalar servisini kapsamayan anlaşmayla birlikte, Yandex Apple'a yalnızca arama anlamında hizmet sağlayacak.

Anlaşmayla birlikte Apple ürününe sahip Rusya'daki kullanıcılar, uygulamanın sahip olduğu arama algoritması sayesinde Rus restoran ve iş yeri gibi yerleri daha rahat bir şekilde bulabilecekler.

Anlaşmanın belki de en önemli yanı, Apple’ın cihazlarında artık Google uygulamalarını kullanmayacağını göstermesi oldu. Şirket, Çin'de de Baidu ile anlaşarak işletim sisteminin arama motoru haline getirmeyi amaçlıyor.
YORUMLAR
eren 20 EYLÜL 2012 / 17:36 0 0
bir iki şirket arasında gidip geliyoruz...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun