Teknoloji Ekonomisi 27 ARALIK 2011 / 17:07

Apple’a 900 bin avro ceza kesildi

Apple’a 900 bin avro ceza kesildi

İtalyan yetkili kurumu, ürünlerin garanti ve servis konusundaki hakları konusunda müşterilerini bilgilendirmediği için Apple’a ceza kesti.Yetkililerden yapılan açıklamaya göre, İtalyan kanunlarında yer alan en az iki yıl garanti altında olma konusunda müşterilerin Apple Uluslararası, Apple İtalya ve Apple Perakende İtalya şirketleri tarafından uygun şekilde bilgilendirilmediği aktarıldı.

Garanti süreleriyle ilgili fazladan bilgi verilen Apple Müşteri Koruma Planı’nda (AppleCare Protection Plan) yasalar gereğince bedava iki yıl garanti sunulduğu bölümün hiç okunmadan, müşterilerin hizmetleri satın alması teşvik edildiği suçlamasında bulunuldu.

Apple, Avrupa Birliği yetkililerince de e-kitap fiyatlarında oynama yapılması konusunda yayın evlerini kışkırttığı gerekçesiyle araştırılıyor. Bunun yanında şirketin Samsung ile de süren çokça patent davası bulunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun