Teknoloji Ekonomisi 21 ARALIK 2012 / 11:32

App Store Google Play'i 4'e katladı

App Store Google Play'i 4'e katladı

Son aylarda ciddi yükselişe geçmeye başlayan Google Play Store, bu yükselişe karşın 2012 yılında App Store’u tahtından indirmeyi başaramadı. Bu konuda araştırma yapan Distimo adlı şirket hazırladığı raporda, geçtiğimiz dört aya bakıldığında Google Play Store’un satışlarının yüzde 43 oranında arttığını ortaya koydu. 20 ülkenin toplamında meydana gelen bu oran, App Store’da ise yüzde 21’de kaldı. Buna karşın genel tabloya bakıldığında App Store’un liderliğini koruduğunu görüyoruz.

Satışlardan elde edilen gelirlere baktığımızda da Apple’ın Google’ın oldukça önünde olduğunu görüyoruz. Google Play 20 ülke genelinde yaptığı satışlarda toplam 3,5 milyon dolar gelir elde ederken, App Store bu rakamı 4’e katlayarak 15 milyon dolar gelir elde etti.

Amerika uygulama satışlarının en yoğun gerçekleştiği ülke olurken, bu ülkeyi sırasıyla Japonya, İngiltere ve Avustralya takip ediyor.

Android ekosistemi Apple'a yavaş yavaş baskın çıkmaya başlasa da, Apple’ın uygulama alandaki hegemonyasını kırmak için çalışmaya devam etmesi gerekiyor.

Daha detaylı bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun