Teknoloji Ekonomisi 18 TEMMUZ 2012 / 10:20

Andorra Telecom ve AirTies daha kaliteli hizmet için anlaştı

Andorra Telecom ve AirTies, yaptıkları işbirliğiyle PVR özelliği taşıyan yeni nesil set-top box Air7130’un geliştirilmesi ve dağıtımında birlikte hareket edecekler. 

İsteğe bağlı video dahil olmak üzere geniş bir yelpazede IPTV servisi sunan şirket, AirTies tarafından geliştirilen Air7130 PVR'le müşterilerinin yayınları istediklerini zaman izlebilmelerini amaçlıyor. IPTV servisleri için önemli yatırımlar yapan ve Verimatrix Conditional Access, Orca Middleware sistemlerini kullanan Andorra Telecom, yeni anlaşmayla birlikte bu konuda daha kaliteli ve verimli hizmet sunmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili konuşan AirTies CEO'su Bülent Çelebi, Andorra Telecom ile yapılan işbirliğinin stratejik bir proje olduğunu belirtti. Çelebi, her iki şirketin de müşteri memnuniyeti konusunda ortak paydada buluştuğunu söyledi. Andorra Telecom ileri görüşlü yaklaşımı ile müşterilerine her geçen gün daha çok gelişmiş hizmet sunmayı planladığını ifade eden Çelebi, şirket olarak uzun süreli bir iş ortaklığı yapılacağına inandığını dile getirdi.

İş birliğini değerlendiren Andorra Telecom CTO'su Jordi Sebastiá Cerqueda, işbirliğinden dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Cerqueda, AirTies ürünlerinin mevcut ihtiyaçlarını karşıladığı gibi gelecekteki planlarına yönelik olduğunun da altını çizdi. Air7130 ile abonelerine daha kaliteli hizmet sunmayı amaçladıklarını söyleyen Cerqueda, önümüzdeki dönemde işbirliklerini daha ileri seviyeye getirmek istediklerini vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun