Teknoloji Ekonomisi 16 ŞUBAT 2012 / 18:20

Anadolu'ya teknoloji yatırımı artıyor

Anadolu'ya teknoloji yatırımı artıyor

HP Türkiye, Anadolu’da teknolojiye erişimin az olduğu illerde teknolojiyi arttırma hedefi doğrultusunda girişimci mağazalara bayilik veriyor. İş ortakları arasında marka gücü ile büyümek ve bulunduğu şehre en son teknoloji ürünlerini sunmak isteyenlere uluslararası standartlarda mağaza kurma konusunda destek vermeye başlayan HP Türkiye, bu desteklere Afyon Dijital Dünya ile devam etti.

Konuyla ilgili konuşan HP Türkiye Kişisel Sistemler Ülke Müdürü Ertuğ Ayık, bu çalışmanın kendileri için Türkiye’de bir ilk olduğunu belirtirken, içinde bulundukları EMEA bölgesindeki yedinci örnek olduklarını söyledi. Anadolu’nun büyük potansiyelinin olduğuna da değinen Ayık, perakende kanalları ile Anadolu’ya ulaştıklarını belirtti.

Dijital Dünya Mağaza Sahibi Şükrü Ersoy, Afyon’daki teknolojiye erişim açığını bu girişimle kapamayı amaçladıklarını söyledi. Tüketicilerin gelip en yeni ürünleri incelebilecekleri ve uzman kişilerden bilgi edinebileceklerini belirten Ersoy, özellikle bunların tek bir noktadan yapılabilecek olmasının önemini vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun