Teknoloji Ekonomisi 16 ŞUBAT 2012 / 18:20

Anadolu'ya teknoloji yatırımı artıyor

Anadolu'ya teknoloji yatırımı artıyor

HP Türkiye, Anadolu’da teknolojiye erişimin az olduğu illerde teknolojiyi arttırma hedefi doğrultusunda girişimci mağazalara bayilik veriyor. İş ortakları arasında marka gücü ile büyümek ve bulunduğu şehre en son teknoloji ürünlerini sunmak isteyenlere uluslararası standartlarda mağaza kurma konusunda destek vermeye başlayan HP Türkiye, bu desteklere Afyon Dijital Dünya ile devam etti.

Konuyla ilgili konuşan HP Türkiye Kişisel Sistemler Ülke Müdürü Ertuğ Ayık, bu çalışmanın kendileri için Türkiye’de bir ilk olduğunu belirtirken, içinde bulundukları EMEA bölgesindeki yedinci örnek olduklarını söyledi. Anadolu’nun büyük potansiyelinin olduğuna da değinen Ayık, perakende kanalları ile Anadolu’ya ulaştıklarını belirtti.

Dijital Dünya Mağaza Sahibi Şükrü Ersoy, Afyon’daki teknolojiye erişim açığını bu girişimle kapamayı amaçladıklarını söyledi. Tüketicilerin gelip en yeni ürünleri incelebilecekleri ve uzman kişilerden bilgi edinebileceklerini belirten Ersoy, özellikle bunların tek bir noktadan yapılabilecek olmasının önemini vurguladı.