Teknoloji Ekonomisi 22 OCAK 2013 / 12:53

Alcatel-Lucent ve RCOM işbirliği genişliyor

Alcatel-Lucent ve RCOM işbirliği genişliyor

Alcatel-Lucent, Hindistan’ın ilk entegre telekomünikasyon servis sağlayıcısı Reliance Communications (RCOM) ile 1 milyar dolarlık uçtan uca şebeke yönetim hizmeti sözleşmesini imzaladı. 



Hindistan’daki ilk uçtan uca şebeke yönetim hizmet anlaşmasıyla birlikte, Hintli Reliance Communications yatırım risklerini azaltacak, şirketin 4 bin çalışanı hizmet kadrosuna geçecek ve bu kadronun mesleki gelişimi hızlanacak. Hayata geçirilecek entegre yönetim ile maliyetlerin düşmesi bekleniyor.

Dünyanın da en büyük anlaşmalarından biri olan bu sözleşme ile RCOM müşterilerine üst düzeyde kesintisiz veri ve ses iletişimi sağlayacak. Alcatel-Lucent, tek bir şebeke yönetim organizasyonu oluşturmak amacıyla Reliance Communications’ın varolan bağımsız kablosuz ve kablolu ekipleri arasında sinerji oluşturacak ve aynı zamanda, RCOM’un araçlar, süreçler ve uygulamalarına standart getirecek.

Alcatel-Lucent’in RCOM ile varolan işbirliğini genişleten sözleşme kapsamında, Alcatel-Lucent şebeke performansı ve hizmet kalitesinden de sorumlu olacak. Ayrıca, şirket fırsatları tanımlamak, yeni hizmetler tanıtmak ve şebekenin tam potensiyelini gerçekleştirmeye yardımcı olmak, mevcut faaliyetleri genişletmek amacıyla Reliance Communicaitons ile yakın çalışacak.

İki şirket adına yapılan açıklamada, anlaşmanın bir parçası olarak, Alcatel-Lucent’in, operasyon destek sistemi entegrasyonu, kıyaslama ve radyo frekans kapsama testi ve hizmet sunumu yönetimi dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesi ile Reliance Communications’ı destekleyeceği, yeni modeli etkinleştirmek için Alcatel-Lucent’in gelecek nesil operasyon destek sistemi kurup işleteceği belirtildi.