Teknoloji Ekonomisi 21 MART 2013 / 11:55

Alcatel-Lucent Teletaş gelirini yüzde 25 artırdı

Alcatel-Lucent Teletaş, 2012 yılında toplam satış gelirini bir önceki yıla göre yüzde 25 oranında, net kârını ise yüzde 245 oranında artırdığını açıkladı.Alcatel-Lucent Teletaş’ın, 2012 yılı toplam satış gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 25 oranında artarak 364 milyon 716 bin 126 Türk Lirası, net kârı ise yine bir önceki yıla göre yüzde 245 oranında artarak 17 milyon 971 bin 753 lira olarak gerçekleşti. Yetişmiş insan gücüne yapılan yatırımların sonucunda yurt dışındaki Alcatel-Lucent birimlerine sağlanan Ar-Ge, teknik destek ve operasyon hizmetlerine ait gelirleri ise 2012 yılında yüzde 30 oranında arttı.

Alcatel-Lucent Türkiye Azerbaycan Başkanı Cenk Kıvılcım 2012 yılında Türkiye’deki ciro ve kâr artışını getiren başarılı çalışma alanlarını şöyle sıraladı:
“Fiber Erişim ve DSL teknolojilerinden oluşan Sabit Erişim, IP ve Optik teknolojilerinin temelini oluşturduğu “Core Networks, Telekomünikasyon altyapısına yönelik çözüm ve hizmetlerin sunulduğu Profesyonel Hizmetler, Ulaştırma, enerji, kamu ve savunma/güvenlik sektörlerinden oluşan Stratejik Endüstrilere yönelik çözüm ve uygulamalar ve cihaz yönetimi alanındaki çalışmaları kapsayan platform/uygulamalar “

Kıvılcım 2013 yılı beklentilerine ilişkin olarak da şunları söyledi:
"Büyümekte olan Türkiye ve Azerbaycan pazarında, sahip olduğumuz ileri teknoloji ürün ve kapsamlı uzmanlık hizmetlerimizle, müşterilerimizin iş gereksinimlerini en etkin, en hızlı ve en verimli çözümlerle karşılayarak onlara daha yüksek değer katmayı hedeflemekteyiz.”

İletişim teknolojilerinin geliştirilmesine çalışan Alcatel Lucent’in Araştırma Geliştirme (Ar-GE) birimi olan Bell-Labs’da 33 binden fazla patent üretildi. Transistörler, dijital ağ ve sinyal işleme, lazer ve fiber-optik haberleşme sistemleri, haberleşme uyduları, kablosuz telefon, tuşlu arama ve modemler Bell Labs’da geliştirilen ürün ve çözümler arasında yer alıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun