Teknoloji Ekonomisi 05 HAZİRAN 2012 / 10:54

Akıllı telefonlara "anti-hırsız" uygulaması geliyor

KVK ve COMODO'nun gerçekleştirdiği anlaşmayla, KVK'nın getireceği akıllı telefonlara anti-hırsız uygulaması doğrudan yüklenecek. Ayrıca bulut ve uzaktan yardım hizmeti de kullanıcılara sunulacak.

 Geçtiğimiz 18 yılda 30 milyon telefon satışı gerçekleştiren KVK, COMODO ile geliştireceği uygulamalarla birlikte, müşterilerine daha geniş yelpazede hizmet edebilmeyi amaçlıyor. Geliştirilen uygulamalar satın alınan telefonlarda yüklenmiş olarak kullanıcılara ulaşacak.

Geliştirilecek uygulamalardan ilki "Anti-Hırsız" adlı uygulama. Bu uygulamayla birlikte akıllı telefonunu çaldıran ya da unutan kullanıcı uzaktan bağlantı yöntemiyle telefonunun yerini tespit edebilecek. Bir diğer uygulama ise "Bulut". Bu uygulama sayesinde bulut teknolojisi kullanılarak telefondaki tüm kişisel bilgiler ‘Bulut’a aktarılarak, özel dosyaların yabancıların eline geçmesi önlenmiş olacak. Son uygulama ise uzaktan teknik yardım uygulaması olan "Uzaktan Yardım". Bu uygulamayla birlikte kullanıcı, akıllı telefonu hakkında her türlü sorununu Türkçe olarak bağlandığı mühendis yardımı aracılığı ile 7/24 çözebilecek.

İşbirliği için düzenlenen imza töreninde söz alan KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş, COMODO ile aylardır yürütülen ön çalışmaların ve proje geliştirme süreçlerinin ardından yapılan bu önemli iş geliştirme anlaşması ile KVK’dan ürün alanların bir telefondan daha fazlasını elde edeceklerini belirtti. 10 yılda 30 milyona yakın telefon sattıklarını ve bu yıl için yüzde 12 büyüme hedefi koyduklarını ifade eden Ermiş, KVK'nın elde ettiği deneyimleri ve satın alma gücünü, COMODO'nun vereceği mobil uygulama hizmetleri ile birleştireceklerinin altını çizdi.

Yapılan anlaşmayı değerlendiren COMODO Türkiye Yöneticisi Ömer Güneş, Türkiye'ye 2012 yılında hızlı bir giriş yaptıklarını ifade ederken, günümüz mobil teknolojileri, ileri derece mühendislik bilgisi gerektiren yazılım programlarına ihtiyaç duyduğunun altını çizdi.
YORUMLAR
Gizem Ergönen 05 HAZİRAN 2012 / 17:47 0 0
ESET bu uygulamayı çoktan Mobile Security ürününe ekledi... Anti-Theft özelliği ile hem android hem de diğer platformlardaki telefonların güvenliğini sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun