Teknoloji Ekonomisi 28 MART 2012 / 13:43

Airties Danimarka'daki faaliyetlerini genişletiyor

AirTies, peş peşe gerçekleştirdiği işbirlikleri ile IPTV alanındaki faaliyetlerini genişletmeye devam ediyor. Son olarak Danimarka'nın lider triple-play servis şirketi WAOO’yla işbirliği anlaşması yapan AirTies, şirketin abonelerine sunacağı IPTV yayını için yüksek çözünürlüklü Air 7120 ve Air 7130 model set üstü kutu ürünlerini sağlayacak.Yüksek hızlı fiber ağ üzerinden triple-play servis sağlayıcılarından biri olan WAOO, canlı yayın ve isteğe bağlı film hizmetlerini sunabilme adına AirTies'la anlaştı. AirTies ürünü yüksek çözünürlüklü Air 7120 ve yayınları kayıt etmeye olanak sağlayan dahili sabit diske sahip Air 7130 model set üstü kutular, IPTV, OTT ve isteğe bağlı video hizmetlerini destekleyerek kullanıcılara TV izleme deneyiminde özgürlük sunuyor. Air 7130'un sahip olduğu dahili SATA hard disk sayesinde WAOO abonelerine bir kanalı izlerken bir diğerini kaydedebilme, veya canlı yayını durdurup, ileri ya da geri alabilme imkanı sağlıyor. İşbirliği kapsamında AirTies, geniş bant internet müşterilerinin almakta oldukları hizmet ve servislerini, ev içinde birden fazla ekrana eş zamanlı olarak kablosuz ortamda sunabilmek için çalışma yürütecek.

İşbirliği ile ilgili bir açıklama yapan WAOO Teknoloji Direktörü Aage Kudsk, WAOO’nun müşterilerine eğlence ve iletişim sektöründeki en gelişmiş ve en çekici internet teknolojisi ürünlerini sunmayı hedeflediğini belirtti.

Konuyla ilgili konuşan AirTies CEO'su Bülent Çelebi, WAOO'nun teknik ekibiyle yakın işbirliği yaparak müşterileri için özel olarak geliştirdiğimiz uzaktan yönetim, kolay kurulum, çoklu dilde altyazı-teletext, canlı yayını durdurma ve bir kanalı seyrederken bir diğerini kaydedebilme gibi özelliklere sahip bir set üstü kutu ve PVR çözümü geliştirdiklerini ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun