Teknoloji Ekonomisi 10 ARALIK 2015 / 10:40

Airbnb 1,5 milyar dolar yatırım aldı

Günümüzde milyonlarca insanın kullandığı Airbnb, son yılların en başarılı girişimlerin biri diyebiliriz.

2015 yılının sonlarına yaklaşırken, yılın en büyük yatırım turlarından birinin Airbnb’ye yapıldığı kesinleşti. SEC’nin dokümanında yer alan bilgilere göre; 1,5 milyar dolarlık dev yatırım turunu doğrulayan Airbnb’nin değerlemesi de 25,5 milyar dolara çıktı. Airbnb ‘en değerli unicornlar’ listesinde 62,5 milyar dolarlık Uber ve 45 milyar dolarlık Xioami’nin ardından üçüncü sıraya yerleşti.
 
Airbnb’nin hızlı küreselleşmesi kapsamında başta Çin’de olmak üzere yeni pazarlarda agresif büyümeye odaklanması, ABD’de hızını arttırdığı lobi faaliyetleri gibi faktörler yatırım turlarına ihtiyaç duyuyor olduğunu açıklıyor. Airbnb’nin son yatırım turuyla birlikte toplam yatırım miktarı, 2,4 milyar dolara çıktı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun