Teknoloji Ekonomisi 09 KASIM 2012 / 11:44

Adobe ve HP yaratıcılık çatısı altında buluştu

Adobe ve HP yaratıcılık çatısı altında buluştu

Adobe, HP ve Intel, kesintisiz yaratıcılık için bir araya gelirken, Adobe ile HP yöneticilerinin ve uzmanlarının konuştuğu, sunumlar yaptığı etkinlikte, katılımcılar Adobe yazılımlarını Intel Xeon işlemcili HP İş İstasyonları ve HP DesignJet ürünleri üzerinde canlı olarak deneyimlediler. 7 Kasım Çarşamba günü Sakıp Sabancı Müzesi'nde düzenlenen etkinlikte Adobe Akdeniz Ülkeleri Bölge Müdürü Tolunay Tomruk, HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Kategori Yöneticisi Emre Alaman, HP Türkiye Katma Değerli Ürünler Kategori Müdürü Emre Cankurtaran, HP Türkiye DesignJet Ürünleri Satış Müdürü Çağlar Uysal ve Adobe Dijital Medya Çözüm Danışmanı Barış Özcan konuşma ve sunum yaptılar.

Etkinliğin açılış konuşmalarının ilkini Adobe Akdeniz Ülkeleri Bölge Müdürü Tolunay Tomruk yaptı. Şirket olarak dijital dünyayı değiştirme vizyonuyla hareket ettiklerini vurgulayan Tomruk, Adobe’nin de tüm faaliyetlerini bu doğrultuda dönüştürdüğünü anlattı. Tomruk, şirket olarak dijital medya ve dijital pazarlama olmak üzere iki alana odaklandıklarını belirtirken, tüm inovasyonlarını bu iki alan üstüne gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İçeriğinin çok büyük bir kısmın dijital olarak üretildiği günümüzde bu içeriği dağıtmanın ve farklı platformlardaki performansını takip etmenin önemi de arttığına değinen Tomruk, şirket olarak iş ortaklarıyla beraber maksimum performansla işlerin nasıl daha hızlı, güvenilir, verimli ve de yaratıcı yapılabileceği üstüne çalıştıklarının altını çizdi.Tomruk’tan sonra söz alan HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Kategori Yöneticisi Emre Alaman, Adobe ve HP’nin işbirliğinin pazar ve müşteriler için önemine dikkat çekti. Yüksek performanslı bir donanım ile yine yüksek performanslı bir yazılımın bir araya geldiğinde müşteriler için inanılmaz faydalar ve katma değerler sağlayabileceğine dikkat çeken Alaman, Adobe ile HP’nin işbirliğinin de tam da bu anlamda kesintisiz yaratıcılığı sağladığını ifade etti.

Alaman, Adobe ile yapılan işbirliği sayesinde birçok alanda verimli bir şekilde kullanılan HP İş İstasyonları üzerinde müşterilerinin yenilikçi Adobe yazılımlarını kullanarak yüksek performansa ve kesintisiz yaratıcılık imkanına kavuştuklarını işaret etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun