Teknoloji Ekonomisi 30 MART 2012 / 13:54

Acer New York Knicks'in resmi ortağı oldu

Acer, NBA takımlarından New York Knicks'le yaptığı anlaşma doğrultusunda Knicks takımı Acer’ın kişisel bilgisayarlarının tanıtımını yapacak. 


New York Knicks ile yapılan bu pazarlama ortaklığıyla Acer markası, Knicks yedek kulübesinin yanındaki bloklarda yer alacak. Bu şekilde Acer markası hem Madison Square Garden'da yaklaşık 20bin izleyiciye, hem de maçları tüm dünyada televizyondan ve internetten takip eden taraftarlara görünür olacak.

Özellikle Jeremy Lin'in takıma dahil olmasıyla birlikte Uzakdoğu'da ilgi odağı haline gelen takım, internet sitesinin trafiği, sosyal medyadaki takipçilerin artması, MSG Network'ündeki televizyon reytingleri ve ticari satışlarda da çok büyük artış yakaladı.

Konuyla ilgili konuşan MSG Sports Başkanı Scott O’Neil, Acer'ın geçtiğimiz ay içinde, marka bilinirliğini New York ve ötesine taşımak için Madison Square Garden ve Knicks ile ortaklık yapmaya karar veren Uzakdoğu merkezli ikinci firma olduğunu belirtti.

Anlaşmaya değinen Acer Inc. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su J.T Wang ise, Acer'ın spor pazarlaması konusunda uzun bir geçmişe sahip olduğunu ifade ederken, yapılan bu anlaşmayla iki tarafın da pozitif imaj ve değer kazanacağını dile getirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun