Teknoloji Ekonomisi 11 TEMMUZ 2011 / 16:24

2 bin dolarlık iMac 4 dolara satıldı

Yeni Zelanda’da faaliyet gösteren alışveriş sitesinde pahalı televizyonlar ve bilgisayarlar yok pahasına satıldı. Sitede teknik bir arıza yaşandığı açıklandı.Avustralya menşeli elektronik market Dick Smith’in Yeni Zelanda web sitesinde yaşanan hata nedeniyle birçok ürünün yanlış fiyatlandığı ortaya çıktı. Twitter’da hemen yayılan konuyla ilgili alışveriş yapanlardan bazıları şu şekilde mesajlar yazdı:

“Siparişim biraz önce elime ulaştı. 27 inç iMac. Toplam fiyatı: 4,95 dolar” diyen @Steffen_ isimli kullanıcı ortalama yaklaşık 1800 dolarlık 27 inç iMac’i 5 dolara aldığını beyan etti.

Şirket yetkilisinden yapılan açıklamaya göre, alışveriş sitesinin web sitesinde fiyatlamada hata oluştu. Hata fark edilince web sitesi bakıma alınarak erişimi kesildi. Sitede müşterilerin alışveriş deneyimlerini artırmak için çalışmalar yapıldığı belirtildi.

Bir Avustralya radyosu ve Twitter kullanıcılarının verdikleri bilgilere göre insanlar web sitesinde ürünleri yok pahasına satın alarak gerçek fiyatlarından yüzde 10 indirimle satışa çıkardı.

 
ETİKETLER : apple iMac
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun