Teknoloji Ekonomisi 28 ARALIK 2011 / 21:32

‘Büyük Veri’ şirketi Mu Sigma 108 milyon dolar yatırım aldı

‘Büyük Veri’ şirketi 108 milyon dolar yatırım aldı

Kurumsal müşterilere veri üzerinden karar alma destek hizmetleri sunan Mu Sigma, General Atlantic’ten 108 milyon dolar aldı.Bundan yaklaşık 6 ay önce de Sequoia Capital tarafından 25 milyon dolar yatırımda bulunulan şirket, yatırım almaya devam ediyor.

Merkezi Şikago’da bulunan, bin 500’ün üzerinde çalışanının çoğu Hindistan’da bulunan Mu Sigma, şirketlerin büyük verilerini analize ederek kurumsal karar desteği sunuyor. Kendi çalışmalarının kârlı ve büyümeye yeterli olduğunu açıklayan şirket, gelişimini hızlandırabilmek için yatırıma ihtiyaç duyduğunu aktardı.

Önümüzdeki dönemde ‘büyük veri’ kavramının ne denli öne çıkacağı, yapılan yatırımlarla da ortaya çıkıyor. Elimizde bulunan verinin değerlendirilmesiyle ortaya çıkacak ‘anlamlı çözümler’ tüm şirketlerin ilgisini çekiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun