Satın almalar/Birleşmeler 11 NİSAN 2016 / 11:50

Yahoo'nun talipleri artıyor

İçerisinde bulunduğu krizi bir türlü aşamayan Yahoo'nun talipleri arasında Daily Mail Express de katıldı.

2015 yılı çeyrek raporları açıklandığında 4,43 milyar dolar zarar ettiğini açıklayan Yahoo, ilerleyen süreçte gelir getirmeyen departmanlarını kapatma kararı alırken, iş gücünün belli bir kısmı ile de yollarını ayırma kararı almıştı.

Alınan önlemlere karşın bir türlü işleri rayına sokmayı başaramayan şirket için potansiyel alıcılar üstü kapalı olsa da tekliflerini iletmeye ya da Yahoo’ya olan ilgilerini belli etmeye başlarken, bu şirketler arasında bir yenisi daha eklendi. 

Yahoo için semarye fonları üzerinden 2 teklif hazırlayan Daily Mail, Yahoo’nun haber tarafındaki gücünden faydalanmayı planlıyor. Satın alma işlemiyle beraber Yahoo’nun medya ve haber departmanları yönetmek isteyen Daily Mail, bu alanda özellikle Time Inc. ile önemli bir rekabete girebilir. 

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
ETİKETLER : yahoo verizon daily mail
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun