Satın almalar/Birleşmeler 20 MART 2013 / 08:47

Yahoo Dailymotion’ın çoğunluk hissesini satın alıyor

Wall Street Journal’da yer alan habere göre, dünyanın en popüler video paylaşım sitelerinden biri olan Dailymotion’ın çoğunluk hissesini satın almak üzere Yahoo ile France Telecom arasında görüşmelere başladı.



Eğer görüşmeler olumlu gerçekleşirse Yahoo CEO’su Marissa Mayer’in ilk büyük hamlesi de hayata geçecek. Dailymotion’ın şu anda Fransız telekom şirketi, Orange’ın da sahibi France Telecom grubuna ait. Yahoo’nun yüzde 75’lik bir hisse alacağı gazetenin haberinde yer aldı.

Dailymotion’ın yaklaşık 300 milyon dolar değerinde olduğu yorumu yapılırken, Dailymotion Direktörü Roland Hamilton, görüşmelerle ilgili herhangi bir yorumda bulunamayacaklarını ifade etti.

ComScore verilerine göre, ayda 116 milyon tekil ziyaretçisi bulunan Dailymotion’ı daha önce iki aşamalı bir sürecin ardından France Telecom, 170 milyon dolar karşılığında satın almıştı.

Eski Google yöneticisi olan Marissa Mayer, göreve geldiğinden bu yana küçük mobil ve web girişimlerini satın almasıyla öne çıkmıştı. Bu kez Mayer, en büyük satın almasına hazırlanıyor.