Satın almalar/Birleşmeler 20 MART 2013 / 08:47

Yahoo Dailymotion’ın çoğunluk hissesini satın alıyor

Wall Street Journal’da yer alan habere göre, dünyanın en popüler video paylaşım sitelerinden biri olan Dailymotion’ın çoğunluk hissesini satın almak üzere Yahoo ile France Telecom arasında görüşmelere başladı.Eğer görüşmeler olumlu gerçekleşirse Yahoo CEO’su Marissa Mayer’in ilk büyük hamlesi de hayata geçecek. Dailymotion’ın şu anda Fransız telekom şirketi, Orange’ın da sahibi France Telecom grubuna ait. Yahoo’nun yüzde 75’lik bir hisse alacağı gazetenin haberinde yer aldı.

Dailymotion’ın yaklaşık 300 milyon dolar değerinde olduğu yorumu yapılırken, Dailymotion Direktörü Roland Hamilton, görüşmelerle ilgili herhangi bir yorumda bulunamayacaklarını ifade etti.

ComScore verilerine göre, ayda 116 milyon tekil ziyaretçisi bulunan Dailymotion’ı daha önce iki aşamalı bir sürecin ardından France Telecom, 170 milyon dolar karşılığında satın almıştı.

Eski Google yöneticisi olan Marissa Mayer, göreve geldiğinden bu yana küçük mobil ve web girişimlerini satın almasıyla öne çıkmıştı. Bu kez Mayer, en büyük satın almasına hazırlanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun