Satın almalar/Birleşmeler 23 HAZİRAN 2014 / 08:01

WSJ: Oracle 5 milyar dolara Micros’u satın almaya yakın

Eğer satın alma gerçekleşirse Oracle'ın Sun'dan sonraki en büyük bedelli anlaşması olacak.Wall Street Journal’ın haberine göre, Oracle Micros System’ı 5 milyar dolar karşılığında satın almak üzere. Satın alma gerçekleşirse Micros’un hisse başına 67 dolar ödenecek.

Restoran ve hotellere, donanım ve yazılım olarak satış noktası üreten Micros Systems, Oracle’ın son zamanlardaki bulut vizyonunun bir parçası haline gelebilir. Oracle, bir süre önce de pazarlama yazılımı üreticisi Responsys’i bünyesine katmıştı.

Satın almayla birlikte Oracle’ın 2009 yılında Sun’ı 5.9 milyar dolara satın almasından sonraki en büyük anlaşmaya imza atılmış olunacak. WSJ’ın haberinden yaklaşık bir hafta önce de Bloomberg, şirketlerin özel konuşma içerisinde olduğunu duyurmuştu.
ETİKETLER : oracle oracle micros
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun