Satın almalar/Birleşmeler 09 ŞUBAT 2016 / 10:51

Verizon Yahoo’nun peşinde

Özellikle geçtiğimiz yıldan bu yana zor günler geçiren Yahoo, Verizon tarafından satın alınmak isteniyor.

Yahoo son dönemde zor bir süreçte geçiyor. 2015 yılı ilk çeyrek finansal raporunu açıklayan şirket, 4,43 milyar dolar zarar ettiğini açıklarken, Marissa Mayer şirket başarısızlığını kabul ederek, şirketi dönüşüme sokacak bir değişim sürecine gideceklerini vurgulamıştı.

Yahoo buna benzer sorunlarla uğraşırken, Verizon'un Yahoo'ya olan ilgisi de artmış durumda. Bir süredir Yahoo'ya ait çekirdek şirketleri ve Yahoo'nun tamamını satın almak konusunda girişimlerde bulunan şirket, somut adımlar atmaya başladı. 

Reuters'de yer alan habere göre, Yahoo'nun çekirdek hizmetlerini satın almak için girşimlerde bulunan Verizon için görüşmeleri Verizon’ın geçtiğimiz yıl satın aldığı AOL‘un mevcut CEO’su olan Tim Armstrong yürütüyor. Yahoo Mail, News, Sport, Finance ve Video departmanlarını içeren çekirdek hizmetler konusunda Yahoo ile görüşmeler yürüten Verizon, Yahoo'nun sunduğu bu hizmetlerden yararlanan 1 milyar kullanıcılık bir portföyün de sahibi olmak istiyor. 

Verizon, bu sayede kablosuz internet hizmetinin yanı sıra içerik konusunda da önemli bir manevra alanına sahip olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun