Satın almalar/Birleşmeler 23 EYLÜL 2013 / 12:30

UniSystems BIS ile ortak şirket kuruyor

Uni Systems ve BIS Türkiye’de ortak bir şirket kuruyor.

Yunanistan BT pazarının lider sistem uyumlandırıcı şirketlerinden  Uni Systems ve Türkiye’nin önde gelen teknoloji ve servis sağlayıcılarından BIS Türkiye’de birlikte kuracakları, Uni Systems Türk Bilgi Teknolojileri A.Ş. firması ile stratejik bir iş ortaklığına gideceklerini duyurdular.

Uni Systems'in  yüzde  80'ini  BIS’in de küçük ortak olacağı yeni şirket 2013 yılının son çeyreğinde Bankacılık ve Finans sektörlerinin yanı sıra Telekomünikasyon sektörlerinde faaliyet gösterecek.

Uni Systems Genel Müdürü ve yeni şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yiannis Loumakis; “Bu yatırım, son yıllardaki hedeflerimiz doğrultusunda, Uni Systems’ın uluslararası alanda büyümesine ilişkin atılmış stratejik bir adım” dedi. Ekonomik ve teknolojik  büyümesi çerçevesinde Türkiye’de konumlanmış olmanın getirdiği avantajlar ile, Kuzey Doğu Avrupa ve Orta Asya’da yer alan Eski Sovyet Devletleri pazarlarına girmeyi hedefliyor.

Ortaklar tarafindan birlikte yönetilecek Uni Systems Türk Bilgi Teknolojileri'nde  Ülkü Ünal, CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun