Satın almalar/Birleşmeler 23 EYLÜL 2013 / 12:30

UniSystems BIS ile ortak şirket kuruyor

Uni Systems ve BIS Türkiye’de ortak bir şirket kuruyor.

Yunanistan BT pazarının lider sistem uyumlandırıcı şirketlerinden  Uni Systems ve Türkiye’nin önde gelen teknoloji ve servis sağlayıcılarından BIS Türkiye’de birlikte kuracakları, Uni Systems Türk Bilgi Teknolojileri A.Ş. firması ile stratejik bir iş ortaklığına gideceklerini duyurdular.

Uni Systems'in  yüzde  80'ini  BIS’in de küçük ortak olacağı yeni şirket 2013 yılının son çeyreğinde Bankacılık ve Finans sektörlerinin yanı sıra Telekomünikasyon sektörlerinde faaliyet gösterecek.

Uni Systems Genel Müdürü ve yeni şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yiannis Loumakis; “Bu yatırım, son yıllardaki hedeflerimiz doğrultusunda, Uni Systems’ın uluslararası alanda büyümesine ilişkin atılmış stratejik bir adım” dedi. Ekonomik ve teknolojik  büyümesi çerçevesinde Türkiye’de konumlanmış olmanın getirdiği avantajlar ile, Kuzey Doğu Avrupa ve Orta Asya’da yer alan Eski Sovyet Devletleri pazarlarına girmeyi hedefliyor.

Ortaklar tarafindan birlikte yönetilecek Uni Systems Türk Bilgi Teknolojileri'nde  Ülkü Ünal, CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alacak.