Satın almalar/Birleşmeler 08 NİSAN 2014 / 10:40

Twitte Cover'ı satın aldı

Twitter, Android'in akıllı kilit uygulaması Cover'ı satın aldı.
Bu güne kadar yaklaşık 1.700 bin dolar yatırım alaran büyüyen Cover, başarılı bir Android akıllı kilit uygulamasıydı. Twitter'ın Android Satın almanın finansal tarafı ile ilgili bir açıklamama yapılmadı. . Cover satın almayla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada Cover'ı bir yıl önce kurarken ceplerimizdeki süper bilgisayarların potansiyelince ve Android'in muhteşem gücüne inanıyorduk" dedi.”Twitter hesabından "Cover Twitter'a katılıyor! Android'in geleceği ve sıradaki şeyler için heyecan içindeyiz” mesajını  paylaştı.

Cover, kullanıcısını ve etrafını ve zamanı iyi tanıyan bir uygulama. Bulunduğu mekanı konum bilgisinden tanıyan Cover, kullanıcının  en sık kullandığı uygulamaları da biliyor üstelik yerel saatin de farkında.  Dolayısıyla, sokağa çıktığınızda  haritalar, müzik ve fırsatlar uygulamamaları Android cihazın ana ekranına geliyor. Hatta gece ve gündüz, mesai ve haftasonu zamanlarında ana ekranınızda daha sık kullanacağınız uygulamalarınız görünüyor. Yüzbinlerce kullanıcısı olan uygulama Google mağazalarda yer almaya devam ediyor ancak Twitter'ın bu konuda bir değişiklik yapıp yapmayacağı bilinmiyor.

Twitter henüz bu satın almayla gelecekte ne yapmayı hedeflediğini açıklamadı. Satın alma yoluyla büyümesi hızla devam eden Silikon Vadisi şirketi Twitter 2013'ün Mayıs ayından beri farklı alanlarda faaliyet gösteren  Ubalo Large, Lucky Sort , Spindle, Locomatix, Marakana,Trendrr ve  MoPub şirketlerini de almıştı.