Satın almalar/Birleşmeler 29 ŞUBAT 2016 / 10:23

Tidal teknoloji devlerinin takibinde

Online müzik servislerine olan ilgi gün geçtikçe artıyor.

Jay-Z'nin müzik servisi Tidal'a olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Kullanıcılarına sunduğu hizmetle ile birlikte online müzik servisleri arasından kendine önemli bir yer edinen Tidal, Google, Samsung ve Spotify gibi şirketlerin dikkatini fazlasıyla çekmiş gibi görünüyor. 

Billboard'da yer alan habere göre, son dönemde talipleri artmaya başlayan Tidal'a Samsung, Spotify ve Google oldukça ciddi bir şekilde ilgi gösteriyor. Geliştirdiği müzik servisleri ile aradığı başarıyı bir türlü yakalayamayan Samsung, Tidal'ın elde ettiği başarıdan oldukça etkilenmiş gibi görünüyor. Samsung ile birlikte Google'ın da Tidal'a talip olan şirketler arasında yer alacağı ifade edilirken, her ik şirketin de Tidal ile birlikte online müzik servisi pazarında önemli bir yükseliş ivmesi yakalaması beklenyor. 

Tidal'a ilgi gösteren şirketler arasında bir diğer online müzik servisi Spotify da yer alıyor. Şirketin, Tidal hamlesiyle beraber pazardaki güçlü rakiplerinden birini ekarte etmek istediği ifade ediliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun