Satın almalar/Birleşmeler 26 OCAK 2016 / 14:09

Sony Playstation için yeni şirket kuruyor

Japon teknoloji devi Sony, dünyanın en çok satan oyun konsolu markası Playstation için ayrı bir şirket kurma kararı aldığını duyurdu.

Video oyun sektörünün büyük bir bölümüne hakim olan Playstation, Sony bünyesinde faaliyet göstererek, oyun oynama alışkanlıklarını tümüyle değiştirmişti.  Yıllık milyarlarca dolara ulaşan video oyun pazarının gözdesi haline gelen Playstation, iş dünyasının dikkatini oyun dünyasına çekti.  Elde ettiği başarılarla Playstation operasyonunu daha iyi yönetmek isteyen Sony, Playstation için ayrı bir şirket kurma kararı aldı.

Daha önce Sony Computer Entertainment ve Sony Network Entertainment tarafından yönetilen Playstation’ın, artık donanım üretimi, oyun yazılımları ve online servisleri tek çatı altından yönetilecek.  Yeni kurulan şirketin adının Sony Interactive Entertainment olacağı ve bu şirketin Andrew House tarafından yönetileceği belirtiliyor. Son dönemlerde bilgisayar ve telefon satışlarında düşüşler yaşayan Sony, Playstation için yeni bir şirket kurarak,  buradan elde ettiği karı arttırmayı hedefliyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun