Satın almalar/Birleşmeler 26 OCAK 2016 / 16:49

Sony nesnelerin internetine yoğunlaşıyor

Nesnelerin interneti pazarında etkin bir rol oynamayı hedefleyen Sony, Altair Semiconductor‘ı 212 milyon dolar karşılığında satın alarak bu konuda önemli bir adım attı.

Nesnelerin interneti konsepti giderek yaygınlaşıyor. Özellikle teknoloji şirketleri bu alanda hakimiyet kurmak için hummalı çalışmalar sürdürüyorlar. Bu noktada yaşanan büyük rekabette rakiplerinin önüne geçmek isteyen şirketler özellikle satın almalar ve aldıkları patentlerle, rakiplerini geride bırakmayı amaçlıyorlar.

Bu doğrultuda hareket eden Sony, 2005 yılından bu yana LTE haberleşme standartlarını temel alan çipler ve ürünler geliştiren Altair Semiconductor‘ı 212 milyon dolar karşılığında satın aldı. Oldukça geniş bir yelpazede ürün geliştiren Altair ile birlikte nesnelerin interneti pazarındaki ürün gamını ve çözümlerini geliştirme imkanı yakalayacak Sony, bu sayede rakiplerinden bir adım öne geçme fırsatı yakalayacak. 

Daha detaylı bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun