Satın almalar/Birleşmeler 25 MART 2016 / 13:22

Snapchat Bitstrips'i alıyor

Ünlü mesajlaşma yazılımı Snapchat'in Bitstrips şirketini satın aldığı söyleniyor.

İlginç görsel öğeleri içerisinde barındıran anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat'in Bitstrips adındaki bir emoji şirketini satın almayı planladığı söyleniyor. Bitstrips, çizgi film benzeri emoji görsellerinin hazırlanabildiği Bitmoji adındaki başarılı bir uygulamayı hazırlayan şirketin adı.

Fortune'un ortaya attığı iddiaya göre satın alma, 100 milyon dolarlık bir ücret karşılığında gerçekleşecek. Bu söylentiyi henüz Snapchat veya Bitstrips doğrulamış değil.

Snapchat gibi renkli bir mesajlaşma uygulamasının Bitmoji'nin yapımcısını satın alması, kısa vadede Snapchat'in çok daha farklı görsellerle bezeneceğini işaret ediyor. Bakalım satın alma ne zaman şirketler tarafından onaylanacak...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun