Satın almalar/Birleşmeler 16 ŞUBAT 2015 / 10:13

Sangoma FreePBX' i satın aldı

Sangoma, dünya genelinde 1 milyondan fazla kurulu sisteme sahip ve aylık 20 bin yeni santral kurulumu ile telekom endüstrisinin en büyük santral ekosistemi olan FreePBX’i satın aldı.Yazılımsal ve donanımsal olmak üzere ağ tabanlı telefon altyapıları konularında lider üreticilerden Sangoma Technologies Corporation, yeni yıla önemli bir satın alma haberi ile giriş yaptı. Sangoma Technologies, FreePBX ve Schmooze şirketlerinin tüm hisselerini satın alarak önemli bir girişime imza attı.

Kanada merkezli yönetilen Sangoma' nın CEO' su Bill Wignall, satın alma ile ilgili verdiği demeçte “Son yıllarda, Sangoma piyasaya yeni ürünleri tanıtmaya ve daha geniş müşteri segmentine uygun bir ürün portföyü sunmaya odaklanmıştır. Bu satın almalar ürün portföyünün gelişmesine katkıda bulunacak, mevcut iş ortaklığı yapısına daha fazla fırsat sağlayacaktır” dedi.

12 yıldan beri ağ tabanlı telefon altyapıları konularında distribütörlük faaliyetlerinde bulunan Sangoma Türkiye Tek Distribütörü Empatiq İletişim Teknolojileri Genel Müdürü Aykut Sağlam şunları söyledi:

"Sangoma, portföyündeki gateway, telefon kartı, ses güvenliği için SBC ve Microsoft Lync ürünlerine santral yazılımını da ekleyerek iş ortaklarımıza kendi santral sistemlerini kurgulama imkanı sağlayacak. Zaten hali hazırda birçok FreePBX yazılım geliştiricisi Sangoma ürünlerini kullanıyor. FreePBX yazılımının, ürünlerinin ve iş ortaklarının Sangoma ailesine katılmasından dolayı çok memnunum."

Sağlam sözlerine şöyle devam etti:

“FreePBX' in de dahil olduğu Schmooze’ a ait ürün grubunun, önümüzdeki yıl boyunca Sangoma portföyünün ayrılmaz bir parçası haline gelmesi bekleniyor. Bu satın alma ile FreePBX yeteneklerinin geliştirilmesinde ivme sağlanacaktır. Ayrıca, FreePBX çözümleri içindeki Sangoma SBC işlevselliğini birleştirmesi ve Sangoma teknolojilerin entegrasyonuna neden olması bekleniyor.”

 

Schmooze CEO' su Tony Lewis ise iş ortaklığına ilişkin şu açıklamaları yaptı:

"Sangoma uzun yıllar boyunca açık kaynak telekom alanında bir öncü olmuş ve Asterisk' in güvenilir VoIP teknolojisi haline gelmesine önemli katkısı olmuştur. FreePBX bugüne değin dünya genelinde 1 milyon kurulu sistem ve aylık devreye alınan 20 bin yeni santral kurulumu ile telekom endüstrisinin en büyük santral ekosistemini oluşturmaktadır. Sangoma iş birliği sayesinde, telekom alanındaki 30 yılı aşkın tecrübesi olan bir şirketin istikrar ve güveninini FreePBX' e katacaktır. Ayrıca tüm FreePBX kullanıcılarının bu işbirliğinin oluşturacağı yeni fırsatlardan memnun kalacağına inanıyoruz."
ETİKETLER : FreePBX sangoma
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun