Satın almalar/Birleşmeler 17 HAZİRAN 2016 / 11:56

Samsung Joyent'i satın alıyor

Samsung, bulut hizmetleri sunan Joyent'i satın alarak, veri depolama alanındaki rekabete dahil oluyor.

Mobilite ve bulut çözümleriyle başlayan nesnelerin interneti gibi konseptlerle devam eden teknolojik gelişmeler, veriyi hiç olmadığı kadar değerli bir hale getirdi. Veri merkezi çözümleri konusunda harekete geçen Samsung, Joyent’i satın alarak elindeki verileri kendi bünyesine korumayı amaçlıyor. 

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Joyent, kurumlara ve şirketlere bulut platform hizmetleri sunuyor. Samsung, satın alma işleminin tamamlanmasıyla beraber özellikle son dönemde nesnelerin interneti ve uygulama alanında yaşanan dönüşüm ile hızla artan verilerini de çok daha rahat bir şekilde kontrol edebilecek.

Diğer yandan veri merkezi çözümleri konusunda Joyent’in bilgi birikiminden yararlanacak olan şirket, bu sayede hem Google’a hem de hali hazırda veri depolama hizmetleri aldığı Amazon Web Services’a karşı elini güçlendirmiş olacak.

Anlaşmanın detayları hakkında her iki şirketten de detaylı bir açıklama gelmezken, Joyent’in Samsung bünyesine geçmesine karşın, bağımsız bir şirket gibi çalışmaya devam edeceği ifade ediliyor. 

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun