Satın almalar/Birleşmeler 17 HAZİRAN 2016 / 11:56

Samsung Joyent'i satın alıyor

Samsung, bulut hizmetleri sunan Joyent'i satın alarak, veri depolama alanındaki rekabete dahil oluyor.

Mobilite ve bulut çözümleriyle başlayan nesnelerin interneti gibi konseptlerle devam eden teknolojik gelişmeler, veriyi hiç olmadığı kadar değerli bir hale getirdi. Veri merkezi çözümleri konusunda harekete geçen Samsung, Joyent’i satın alarak elindeki verileri kendi bünyesine korumayı amaçlıyor. 

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Joyent, kurumlara ve şirketlere bulut platform hizmetleri sunuyor. Samsung, satın alma işleminin tamamlanmasıyla beraber özellikle son dönemde nesnelerin interneti ve uygulama alanında yaşanan dönüşüm ile hızla artan verilerini de çok daha rahat bir şekilde kontrol edebilecek.

Diğer yandan veri merkezi çözümleri konusunda Joyent’in bilgi birikiminden yararlanacak olan şirket, bu sayede hem Google’a hem de hali hazırda veri depolama hizmetleri aldığı Amazon Web Services’a karşı elini güçlendirmiş olacak.

Anlaşmanın detayları hakkında her iki şirketten de detaylı bir açıklama gelmezken, Joyent’in Samsung bünyesine geçmesine karşın, bağımsız bir şirket gibi çalışmaya devam edeceği ifade ediliyor. 

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.