Satın almalar/Birleşmeler 12 AĞUSTOS 2013 / 10:19

Samsung, Alman şirketi Novaled’i satın aldı

Akıllı telefonlar ve televizyonların ekranlarını aydınlatmak için materyal üreten Novaled için yaklaşık 260 milyon avro ödeneceği açıklandı.Akıllı telefon ve televizyon pazarını domine eden Samsung, üretim sürecindeki önemli bir parçayı daha bünyesine katıyor. Satın alma için 260 milyon avroyu gözden çıkaran Güney Kore şirketi, OLED teknolojisine sahip ekranların kontrolünü elinde tutmaya çalışıyor.

Daha düşük enerjiyle daha fazla parlaklık sağlayan OLED teknolojisi için organik materyaller ve teknoloji üreten Novaled, güneş enerjisini ve aydıntlatma alanında da önemli bir oyuncu. Yapılan anlaşmaya göre, Samsung’un iştiraki olan Cheil, Novaled’in yüzde 50’ine sahip olurken, Samsung Electronics yüzde 40, Samsung Venture Investment ise yüzde 10’luk hisseyi aldı.

Satış sürecinin devamında Novaled’in New York borsası Nasdaq’ta işlem göremesi planlanıyor.

Detaylar için http://www.novaled.com/press_news/news_press_releases/newsitem/cheil_industries_to_acquire_novaled_ag/ adresini kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : samsung samsung novaled
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun