Satın almalar/Birleşmeler 07 MAYIS 2013 / 09:50

Sadecehosting 25 milyon pound karşılığında Telecity'ye satıldı

Türkiye’nin önemli veri merkezi ve barındırma markası SadeceHosting, yaklaşık 70 milyon lira karşılığında TelecityGroup’un oldu.Telecity tarafından yapılan yıllık değerlendirme açıklamasında Türkiye’den SadeceHosting’in satın alındığı bildirildi. Anlaşmaya göre 25 milyon pound nakit olarak ödenirken, fazladan 4 milyon pound daha ödenebileceği aktarıldı.

Yapılan açıklamada Avrupa ve Asya arasındaki stratejik noktada bulunan Türkiye’nin hızla gelişen pazar sahip olduğu belirtildi. İnternet trafik gelişim oranının Avrupa’da en hızlı arttığı ülke olarak belirtilen Türkiye’nin veri merkezi alanında büyüme potansiyeli bulunduğu açıklandı.

Ayrıca SadeceHosting CEO’su Selçuk Saraç’ın TelecityGroup Türkiye’de yönetici olarak görevine devam edeceği bilgisi verildi.

Açıklamanın detaylarına http://www.londonstockexchange.com/exchange/news/market-news/market-news-detail.html?announcementId=11573196 adresinden ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi elimize ulaştıkça paylaşmaya devam edeceğiz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun