Satın almalar/Birleşmeler 19 AĞUSTOS 2015 / 10:57

Qualcomm CSR’ın satın alma işlemini tamamladı

Qualcomm, endirekt yüzde yüz iştiraki Qualcomm Global Trading Pte. Ltd’nin Nesnelerin İnterneti (IoE) ve otomotiv sektörü için işlemci ve yazılım çözümleri üreten CSR plc (CSR)’ın satın alımını tamamladığını duyurdu. Cambridge Silicon Radio Limited, ortaklarıyla birlikte, CSR’ın tüm mühendislik, araştırma ve geliştirme işlevleri olmak üzere tüm ürün ve hizmetlerini gerçekleştiren CSR şirketinin dolaylı ve yüzde yüz iştiraki olarak faaliyet gösteriyor. Cambridge Silicon Radio Limited’in ismi Qualcomm Technologies International, Ltd. olarak değiştirilecek ve Qualcomm Technologies’in iştiraki olacak.

Qualcomm Inc. CEO’su Steve Mollenkopf şu açıklamayı yaptı:

“Amacımız Nesnelerin İnterneti çerçevesinde milyarlarca cihazı, otomobili ve insanı birbirine bağlamak olduğu için bu birleşmenin yaratacağı gelişme bizlere büyük heyecan veriyor. CSR’ın tamamlayıcı ses teknolojileri ve çip sistemleri konularındaki birleştirici gücü, Qualcomm Technologies’in Nesnelerin İnterneti ve otomotiv endüstrisindeki yerini güçlendirecek, geniş ve gelişmiş bir portföy ekleyecek.”

CSR Yönetim Kurulu Başkanı Joep van Beurden ise şu açıklamayı yaptı:

“Tüketicilerin ‘akıllı’ ev, ofis ve arabalarındaki cihazları sorunsuz bir şekilde birbirine bağlama yönündeki taleplerini karşılamak için yarışan müşterilerimiz adına Qualcomm Technologies gibi tanınmış bir lidere katılmaktan çok memnunuz.”

“Çalışanlarımız; müşterilerin birlikte çalışma uyumluluğu, düşük enerji ve bağlantı gibi kritik teknoloji gereksinimlerini karşılama ve yeni ürünlerin öncülüğünü yapma konusunda güçlü bir geçmişe sahip. Qualcomm Technologies ile birlikte, müşterilerimizin ihtiyaçlarını şimdi ve gelecekte karşılama konusunda daha da iyi bir pozisyona sahibiz.”

Muhasebesel anlamda satın alma işlemi henüz sonlanmamış olmasına rağmen, Non-GAAP (Genel Kabul Görmüş Muhasebe Prensipleri Dışı) temelinde, bu satınalma 2016 mali yılında hisse başına düşen kazanca olumlu etkide bulunacak.. Ek olarak, yapılan ön hesaplamalara uyarınca, Qualcomm bu işlemin satın alma prosedürleri nedeniyle 2016 mali yılındaki GAAP kazancını düşürücü yönde hafif bir etkisi olmasını bekliyor.
ETİKETLER : csr qualcomm
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun