Satın almalar/Birleşmeler 20 EYLÜL 2016 / 10:23

Oracle Palerra’yı satın alıyor

Oracle güvenlik alanındaki yetkinliklerini genişletmek amacıyla Palerra’yı satın alacak.

Oracle, bulut tabanlı güvenlik girişimi Palerra’yı satın alacağını duyurdu. Oracle’ın bu satın alma işlemiyle birlikte güvenlik alanındakini portföyünü daha zenginleştirerek, yetkinliklerini daha da artırmayı planladığı belirtiliyor. 2013 yılında bir teknoloji girişimi olarak yola çıkan Palerra, Norwest Venture Partners ve August Capital gibi yatırımcıların da katkı sağladığı 25 milyon dolarlık bir destek almıştı. Palerra’nın odaklandığı nokta ise daha çok kurumsal uygulamalar için güvenlik otomasyonu olarak öne çıkıyor. Şirket aynı zamanda yazılım hizmetleri ve altyapılarda dolaşan verilere yönelik çoklu güvenlik katmanları da sunuyor.

Satın alma tamamlandıktan sonra ise Palerra’nın mevcut müşterilerine hizmet vermeye devam edeceği ve buna ek olarak bazı ek hizmetler üzerinde de çalışacağı belirtiliyor. Palerra’nın mevcut müşterileri arasında ise VMware, Pitney Bowes ve Jefferies gibi kurumlar yer alıyor. Aynı zamanda Microsoft ile de iş ortaklığına devam ediyorlar.

Satın alma işleminden sonra ortaya çıkacak ürünlerle ilgili çok fazla bilgi paylaşılmazken, Palerra’nın CEO’su Rohit Gupta’nın bloğu üzerinden yaptığı açıklamaya göre iki şirket ileride Oracle platformunu temel alan entegrasyonlar üzerine odaklanacaklar.
ETİKETLER : Oracle Palerra Rohit Gupta
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun