Satın almalar/Birleşmeler 11 ŞUBAT 2016 / 11:53

Opera Çin'e gidiyor

En eski internet tarayıcıları arasında yer alan Opera, Qihoo 360 ortaklığında kurulan bir konsorsiyum tarafından satın alınmak isteniyor.

Masaüstü internet tarayıcısı olarak hizmet vermeye başladığından bu yana internet kullanıcılarına bu konuda bir alternatif yaratmayı başaran Opera, son yıllarda mobil tarafta da boy göstermeye başlamıştı. Buna karşın son yıllarda artan internet tarayıcı ekosisteminde artan rekabet ile beraber beklenen yıl sonu rakamlarına ulaşamayan Opera, geçtiğimiz yıldan bu yana satış görüşmeleri gerçekleştiriyordu. 

WSJ'de yer alan habere göre, Opera nihayet ciddi bir alıcı ile anlaşma masasına oturuyor. Qihoo 360 ortaklığında kurulan bir konsorsiyum tarafından 1,2 milyar dolarlık teklif alan Opera yönetimi, teklife sıcak bakıyor. Şirketin hissedarları ile yapılacak toplantıda alınacak kararla birlikte Opera'nın konsorsiyuma devredilmesine kesin gözüyle bakılırken, bu sayede Opera'nın Çin pazarında etkin bir rol oynarak, son yıllardaki kötü gidişe dur demesi bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun