Satın almalar/Birleşmeler 03 EYLÜL 2015 / 08:52

Nexon ile QC Games’in ortaklık kararı aldı

Nexon America ortaklık kapsamında, QC Games’in ilk oyununun dünya genelinde yayınlama ve pazarlama hakkının da sahibi oldu.Online oyun şirketi Nexon America oyun sektörünün önde gelen ismi Dallas Dickinson’ın kurduğu yeni oyun geliştirme stüdyosu QC Games ile stratejik ortaklık kurdu. Nexon America varılan ortaklık kapsamında, QC Games’in ilk projesi olan ve henüz detayları açıklanmamış multiplayer online aksiyon oyununun dünya genelinde yayınlama ve pazarlama hakkının da sahibi oldu.

Anlaşma, Nexon America’nın yeni ortaklarından Boss Key Productions’ın ilk oyununu duyurmasından bir hafta sonra geldi. Cliff Bleszinski’nin kurduğu Boss Key Productions geçen hafta ilk oyunu FPS türü LawBreakers’ın detaylarını PAX Prime etkinliğinde açıklamıştı. Nexon daha önce de Electronic Arts ile şirketin Titanfall™ oyununun online versiyonunu Asyalı oyun severlere sunulması konusunda da bir anlaşma yapmıştı.

QC Games Başkanı ve CEO’su Dallas Dickinson ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sahip olduğumuz vizyonu hayata geçirme özgürlüğü benim ve takımım için çok önemli. Nexon America ile çalışmak bize yaratıcı fikirlerimizi kontrol etme imkanı verirken aynı zamanda online pazarı herkesten daha iyi bilen bir ortağın büyük desteğini kazandırdı. Amacımız bir oyun stüdyosu olarak mümkün olan en üst seviyede kaliteli oyunlar geliştirmek. QC Games’te başından beri benimle olan birinci sınıf takımım ve bu ortaklık sayesinde amacımızı gerçekleştireceğimize inanıyorum.” dedi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun