Satın almalar/Birleşmeler 17 HAZİRAN 2016 / 11:46

Microsoft Wand Labs'i satın aldı

Microsoft, satın alma konusunda hız kesmiyor. Şirket, Pazartesi günü duyurduğu Linkedin hamlesinden sonra, bu kez de Wand Labs’i satın aldığını duyurdu.

2013 yılında kurulan Wand Labs, bu tarihten bu yana sohbet programları üzerine çalışmalar yürütüyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan ve kurulduğu günden beri 2,7 milyon dolar yatırım almayı başaran girişimi satın alan Microsoft, girişimden özellikle Cortana üzerinde faydalanacak.

Birçok cihaz tipi ve uygulama ile uyumlu şekilde çalışabilen ve iletişim kurabilen uygulamalar geliştiren Wand Labs, Microsoft bünyesinde de hali hazırdaki iş modelini koruyacak. Şirket, geliştireceği uygulamalar, araçlar ve sohbet platformları ile Microsoft uygulama ekosisteminin gelişmesine yardımcı olmaya çalışacak.

Cortana özelinde de çalışmalar gerçekleştirecek olan Wand Labs, bir yandan da Cortana’nın iOS tarafında da boy göstermesi için yoğun mesai harcayacak gibi görünüyor.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
ETİKETLER : wand labs microsoft
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun