Satın almalar/Birleşmeler 23 ARALIK 2015 / 15:19

Microsoft Talko'yu satın aldı

Microsoft, Ray Ozzie tarafından kurulan mesajlaşma uygulaması Talko'yu satın aldı.

Yeniden yapılanma süreci ile birlikte elindeki uygulamaları geliştirmeye yönelik satın alma işlemleri gerçekleştiren Microsoft, bu zincire bir yenisini daha ekledi. Şirket, eski çalışanı Ray Ozzie tarafından kurulan mesajlaşma uygulaması Talko'yu satın aldı. Satın alma işlemin maddi boyutu hakkında bilgi verilmezken, uygulamanın kısa bir süre sonra Skype ve Skype Business uygulamalarına entegre edilmesi bekleniyor. 

Uygulamadan biraz söz etmek gerekirse, Talko kullanıcılarına sesli, yazılı ve fotoğraf içerikleri ile iletişim imkanı sağlıyor. İş yerlerineki iletişim süreçlerini kolaylaştırması ile dikkat çeken Talko, kullanıldığı iş yerlerinde günlük işlerin çok daha net, esnek ve akıcı bir şekilde düzenlenmesine olanak tanıyor.

Microsoft'un resmi blog sitesi üzerinden duyurulan satın alma işlemi ile birlikte Talko, Skype ve Skype Business'a entegre bir şekilde çalışacak. Önümüzdeki Mart ayında tamamen kapanacağını açıklayan Talko, bütün çalışanları ile birlikte Microsoft’a geçiş yapacak. Kullanıcılarından bu tarihe kadar sahip oldukları tüm içerikleri uygulama dışına almalarını isteyen Talko, Mart ayından itibaren Skype’a entegre bir şekilde çalışacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun