Satın almalar/Birleşmeler 13 HAZİRAN 2016 / 16:47

Microsoft Linkedin'i satın alıyor

Microsoft, Linkedin’i satın almaya hazırlanıyor.

Microsoft, yaptığı duyuruyla sosyal platform Linkedin’i satın alma konusunda Linkedin yönetimiyle anlaşmaya vardığını duyurdu. Şirket, satın alma işlemi için Linkedin’e 26,2 milyar dolar ödeyecek. Hisse başına 196 dolar ödemeyi kabul eden Microsoft, kurumsal taraftaki gücünü artırma adına önemli bir hamle yapmış olacak.

Anlaşma ile beraber Linkedin tarafında yönetimsel ve iş süreçleri bakımında herhangi bir değişim olmayacağı açıklandı. Hali hazırda şirketin CEO’su olan Jeff Weiner görevini sürdürecek. Weiner, Linkedin Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Microsoft ve Linkedin’in profesyonellere ve kurumlara yönelik önemli çalışmalar gerçekleştireceğini ifade etti.
 
Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
ETİKETLER : microsoft linkedin
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun