Satın almalar/Birleşmeler 03 ŞUBAT 2016 / 11:33

Microsoft akıllı klavye geliştiricisi SwiftKey'i satın alıyor

Microsoft, yaklaşık 250 milyon dolara akıllı klavye geliştiren SwiftKey’i satın alıyor.

Financial Times’da yer alan habere göre, Microsoft iOS ve Android platformu için sezgisel akıllı klavye geliştiren SwiftKey’i 250 bin milyon dolara satın almak üzere bir anlaşma imzaladı. SwiftKey 2010 yılında Android platformlarında, 2014 yılında iOS platformlarına gelerek, en popüler klavye uygulamalarından biri haline geldi.

Londra, San Francisco ve Seul’de ofisi bulunan SwiftKey’in hali hazırla 300 milyon mobil cihazla yüklü bulunduğu belirtiliyor. Standart mesajlaşma uygulamalarında bulunan “Otomatik Düzeltme” sistemini baştan yaratan Swiftkey, kullanıcılarının argo kelimeleri, lakapları, emojilerini bile öğrenerek, kullanıcısının işini kolaylaştırıyor. 
 
Microsoft ve SwiftKey konuyla ilgili açıklamada bulunmasa da, Microsoft’un SwiftKey’i bünyesine katarak, Windows Phone platformuna entegre etmesi planlanıyor. Şuan konuyla ilgili açıklama yapmaktan çekinen şirketlerin, önümüzdeki hafta anlaşmanın detaylarını paylaşması bekleniyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun