Satın almalar/Birleşmeler 27 KASIM 2014 / 14:30

Microsoft Acompli'yi satın alabilir

Teknoloji devi Microsoft, e-posta uygulaması Acompli'yi satın aldığını (ya da satın alma işlemlerinde son aşamaya geldiğini) şirketin kurumsal başkan yardımcısı Rajesh Jha’nın şirket içerisinde "kazara" yaptığı paylaşımla duyurdu. 


Microsoft, e-posta uygulaması Acompli’yi satın alıyor. Bu haber her ne kadar resmiyet taşımasa da, şirketin kurumsal başkan yardımcısı Rajesh Jha’nın şirketin resmi blog adresine yaptığı bir paylaşım, şirketin gizlice yürüttüğü satın alma işlemini ortaya çıkardı. Blog adresine yüklenen paylaşımda, herhangi bir metin yer almazken, sistem tarafınan otomatik olarak “boş paylaşım, lütfen silin.” İletisi geldi. Buna karşın Rajesh Jha imzası taşıyan metinde yüklenen metnin içeriği hakkında büyük bir ipucu yer alıyordu: “Microsoft, Acompli’yi satın aldı.”


 Microsoft, söz konusunu paylaşımı resmi blog adresinden hızlı bir şekilde kaldırmasına rağmen, alınan ekran görüntüsü sebebiyle satın alma işlemi yayılmaya başladı.


Taslak olarak oluşturulan paylaşım, Microsoft ve Acompli’nin satın alma işleminde son aşamaya geldiğini ortaya koyuyor. Microsoft, Acompli’yi bünyesine katarak, özellikle kurumsal alanda biraz daha güçlenmeyi düşünüyor olabilir. Apple’ın IBM ile yaptığı kurumsal işbirliğe, Google’ın bu alandaki gelişimini de kattığımızda, Microsoft’un Acompli satın alma işleminin mantıklı bir hamle olduğunu görebiliriz.

ETİKETLER : acompli microsoft