Satın almalar/Birleşmeler 17 NİSAN 2013 / 06:44

LinkedIn Pulse’u 90 milyon dolara satın aldı

En büyük profesyonel iş ağı LinkedIn, içeriklerin mobil ortamda görüntülenmesini sağlayan teknolojiler üreten şirketi Pulse Mobile’ı satın aldığını açıkladı.Yapılan açıklamaya göre, Pulse Mobile için LinkedIn, yüzde 90’ı oranında hisse ve yüzde 10 için nakit ödemede bulunacak. Mobil cihazlarda haberlerin okunması için 2010 yılında kurulan Pulse’un dünya çapında 30 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. 750’den fazla yayıncı içeriklerini Pulse üzerinden servis ediyor.

Hem Android hem de iOS üzerinde çalışan e-kitap uygulamaları geliştiren şirket Stanford Üniversitesi’ndeki Akshay Kothari ve Ankit Gupta tarafından kuruldu. Pulse çalışanlarının kısa süre içerisinde LinkedIn’in merkezinde çalışmaya başlayacağı bildirildi.

LinkedIn geçtiğimiz yıl da Slideshare’i 118 milyon dolar karşılığında satın alarak kullanıcıların LinkedIn içerisinde birbirlerini daha rahat bulmalarını ve yeni hikayeler paylaşmalarını sağladı. Son olarak satın alınan Pulse, adı daha sık duyulan Flipboard ile rekabet ediyor. LinkedIn’in bu satın almayla birlikte mobil alandaki etkinliğini artırması bekleniyor.

Pulse ile ilgili detaylı bilgiye https://www.pulse.me/ adresinden ulaşabilirsiniz.