Satın almalar/Birleşmeler 14 EYLÜL 2015 / 09:21

KizlarSoruyor.com’a 1 milyon dolarlık yatırım aldı

Aylık 9 milyondan fazla kişiye ulaşan Türkiye’nin önde gelen sosyal paylaşım sayfası Kizlarsoruyor.com, yabancı yatırımcılardan yatırımlar almaya devam ediyor.2013 yılında özel sermaye yatırım şirketi O’Brien Capital’ın başını çektiği ABD'li yatırımcılardan 1 milyon dolar yatırım alan sosyal paylaşım platformu bu yıl da yine tümü ABD merkezli yatırımcılardan 1 milyonluk dolarlık yeni yatırım daha aldı.

Türkçe dışında İngilizce, İspanyolca ve Portekizce versiyonları ile gençlere farklı ülkelerde de ulaşan KizlarSoruyor.com’un son yıllarda göstermiş olduğu başarı yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor. 2014 yılının Temmuz ayında Türkiye’de aylık 4,5 milyon tekil ziyaretçi alan platform, trafiğini yüzde 100 artırarak 2015 Temmuz ayında aylık 9 milyon tekil ziyaretçi sayısına ulaştı.

Sitenin kurucusu Tolga Tanrıseven, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu yatırımdan elde edilen gelirin sitenin büyümesine güçlü bir ivme kazandırmak amacıyla kullanılacağını söyledi. Tanrıseven, “Farklı domainler altında şu an Amerika, Brezilya ve Türkiye’de toplam 14 milyon tekil kullanıcıya ulaşıyoruz. Hedefimiz bu yatırım ile büyüme hızımıza daha fazla ivme kazandırmak. Önümüzdeki bir yıl içinde 30 milyon tekil ziyaretçiye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Türkiye’deki bazı medya şirketleri ile ortaklıklara da başladık.” dedi.

Kadın ve erkeğin farklı bakış açısıyla her konuda fikir alışverişinde bulunduğu, birbirlerine yardım ettiği sosyal içerik platformunu ziyaret edenlerin yüzde 90’ını Y nesli oluşturuyor. Site trafiğinin yüzde 70’i ise reklamcılık alanında giderek daha da önem kazanan mobil cihazlardan geliyor. Aylık 55 milyon sayfa gösterimi ve günlük 200 bin paylaşımın yapıldığı KizlarSoruyor.com, bu doğrultuda Türkiye ve ABD’de Android ve iOS uygulamalarını çok yakında hizmete sunmayı da planlıyor.