Satın almalar/Birleşmeler 08 EYLÜL 2016 / 13:56

itelligence AG, itelligence Türkiye’nin tüm hisselerini aldı

itelligence AG, itelligence Türkiye’nin tüm hisselerini devraldığını duyurdu. Şirket’in yeni CEO’su ise Dr. Abdülbahri Danış olarak atandı.

KOBİ (SME) sektöründe hizmet veren SAP danışmanlık firmalarından olan itelligence AG, daha önce yüzde 92,5 hissesine sahip olduğu itelligence Türkiye’nin kalan hisselerini de satın alarak Türkiye pazarındaki yatırımlarına devam ediyor. itelligence Türkiye’ye ait hisselerin itelligence AG’ye devredilmesine ilişkin satın alma sözleşmeleri 6 Eylül tarihinde sonuçlandı. Bu sözleşmelerin önümüzdeki günlerde yürürlüğe konması bekleniyor; itelligence AG böylece itelligence Türkiye’nin tek hisse sahibi olacak. Yeni CEO olarak da Dr. Abdülbahri Danış atandı.

itelligence AG CEO’su Norbert Rotter: “itelligence Türkiye, en hızlı büyüme gösteren şubelerimizden biridir. Türkiye pazarındaki müşterilerimize derin bağlarla bağlıyız ve büyüme konusundaki kararlılığımızı önümüzdeki yıllarda da sürdürmek istiyoruz. Yeni CEO’muz Dr Abdülbahri Danış’ın, yönetim ekibiyle birlikte sergileyeceği güçlü liderlik ile bizleri ileride daha büyük başarıların beklediğinden hiç şüphem yok“ şeklinde konuştu.

itelligence Türkiye’nin yeni CEO’su Dr Abdülbahri Danış da konuyla ilgili olarak, “SAP teknolojisi ile derin bilgiye sahip danışmanlardan oluşan kombinasyonun artı değer ve yeni iş stratejileri konusunda müşterilerimize sağlayabileceği etkililiği belirginleştirecek yeni, çekici kariyer fırsatları sunmaya devam edeceğiz“ şeklinde konuştu. itelligence Türkiye’de Şubat 2012’de Satış Direktörü olarak göreve başlayan Dr Abdülbahri Danış, Temmuz 2014’ten bu yana Satış ve Profesyonel Hizmetler Genel Müdürü olarak satış ve proje ekiplerine liderlik yapıyordu.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Dr Abdülbahri Danış aynı üniversitede pazarlama alanında doktorasını yaptı. İş hayatına 1997 yılında Shell’de başlayan Dr Abdülbahri Danış, 1998 – 2009 yılları arasında çeşitli görevler üstlendiği SAP Türkiye’de en son Stratejik Müşteriler Yöneticisi olarak görev aldı ve bunu takip eden yıllarda Türk Hava Yolları’nda SAP projelerinden sorumlu Başkan Yardımcısı pozisyonunu üstlendi. Son olarak Temenos’ta Ülke Müdürü ve MENA bölgesinden sorumlu Satış Müdürü görevlerinde bulundu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun