Satın almalar/Birleşmeler 16 AĞUSTOS 2013 / 11:01

IBM Trusteer için 800 milyon dolar ödeyecek

Hacker’lara karşı özel çözümler geliştiren güvenlik yazılım şirketi ile IBM’in İsrail’de 200 kişilik laboratuvarı olacak.Son dönemde artan siber saldırılara karşı satın almalar sürüyor. IBM de bu doğrultuda İsrail şirketi Trusteer için yaklaşık 800 milyon dolar ödeyecek. Satın almanın ardından IBM’in İsrail’de 200 kişiden oluşan siber güvenlik yazılım laboratuvarı olacak.

Çalışanlar ve müşterilerin finansal verilerini korumak için özel yazılım çözümleri geliştiren Trusteer girişiminin başında Shlomo Kramer yer alıyor. Verilen bilgilere göre, Trusteer, ABD’nin en büyük 10 bankasının 7’sine güvenlik hizmeti veriyor.

IBM Güvenlik Sistemleri Bölümü Genel Müdürü Brendan Hannigan, “En fazla üzerinde durulan konulara bakıldığında güvenlik, zararlı yazılımlar, karmaşık saldırılar başı çekiyor. Trusteer’ın sahip olduğu güçlü teknoloji bizim bölümümüzde yer almıyor” dedi.

Geçtiğimiz yıl 15,25 dolar hisse başına gelir elde eden IBM, 2015 yılında bu rakamı 20 dolara çıkarmayı hedefliyor. Şirket bu doğrultuda donanım ve hizmetten daha kârlı olan küçük ölçekli sayılabilecek yazılım şirketlerini bünyesine katıyor.

Bulut bilişim yatırımı sürüyor

Trusteer’in satın alınması IBM’in iştiraklerinden veri merkezi hizmetleri sağlayan Armonk’un bir parçası olarak görülüyor. Haziran ayında IBM, bulut bilişim depolama sağlayıcısı SoftLayer’ı satın alarak Amazon’a karşı bir adım atmıştı. Resmen açıklanmasa da SoftLayer için şirketin 2 milyar dolardan fazla ödediği konuşuluyor.

Trusteer satın almasıyla ilgili detaylara http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/41487.wss adresinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : IBM ibm israil ibm trusteer
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun