Satın almalar/Birleşmeler 20 ŞUBAT 2016 / 12:52

IBM satın almalara devam ediyor

Son dönemde yaptığı satın almalar ile özellikle sağlık tarafındaki etkisini artırmayı amaçlayan IBM, bu konudaki hamlelerine bir yenisini ekledi.

IBM, geçtiğimiz yıldan bu yana özellikle sağlık alanına yatırım yapıyor. 2015 yılında Merge Healthcare‘i 1 milyar dolara satın alan şirket, sağlık alanında veri analitiği hizmetleri veren Truven Health Analytics'i satın almaya hazırlanıyor. ZDnet'ye yer alan habere şirket, bu anlaşma için 2,6 milyar doları gözden çıkarmış durumda. 

Amerika Birleşik Devletleri'nde 8 bin 500 müşteriye çözüm ve hizmet sunan, 300 milyon hstanın verilerini elinde tutan Truven Health Analytics, IBM'in ilgisini çekebilecek tarzda bir oluşum. Geçtiğimiz yıldan bu yana sağlık özelinde veri analitiği konusunda ağırlık veren şirket, satın almalarla bu konudaki kararlılığını da ortaya koyuyor. 

Satın alma işleminin tamamlanması ile birlikte Watson Health biriminin altında hizmet vermeye devam edecek olan Truven Health Analytics, özellikle IBM'in bu alandak çalışmalarını üst seviyeye çıkarmasına yardımcı olacak. 

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun