Satın almalar/Birleşmeler 22 OCAK 2016 / 10:11

IBM canlı yayın servisi Ustream'i satın aldı

Son birkaç yıl içerisinde mobil canlı yayın platformları popüler hale gelmeden önce, en çok kullanılan yayın platformu olan Ustream’i IBM satın aldığı duyuruldu.

Kısa süre önce Fortune’da yer alan “IBM’in Ustream’i satın alabilir” iddiası, IBM ve UStream tarafından yapılan açıklamalarla doğrulandı. Teknoloji devi IBM’in Ustream’i satın almak için ne kadar ödediği resmi olarak açıklanmasa da, Fortune’da 130 milyon ila 150 milyon dolar arasında bir rakam ödediği iddia ediliyor.

2014 yılında Ustream IBM’le işbirliğine giderek, IBM’in Bluemix bulut platformuyla çevrimiçi video hazırlamıştı. Satın almayla beraber, IBM yeni bir bulut tabanlı video servisi birimi kurduğunu duyurdu. Ustream’in de, Aspera, Cleversafe ve Clearleap gibi bu servisin bir parçası olması planlanıyor.

Amazon’ın Twitch’i 970 milyon dolara aldığını göz önünde bulundurursak, IBM’in Ustream’i satın alması oldukça karlı gözüküyor.  Ustream tarafından ise, başka mobil canlı yayın servislerinin popüler hale gelmesiyle, IBM ile işbirliğine gitmesi mantıklı bir hamle gibi gözüküyor. 300’e yakın çalışanı bulunan Ustream, IBM’in yeni bulut tabanlı video hizmetleri biriminde yer alacağı ve bu birimin Braxton Jarrat tarafından yönetileceği belirtiliyor. 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun