Satın almalar/Birleşmeler 02 MART 2016 / 10:16

GoPro yeni satın almalarla ayağa kalkmak istiyor

Son dönemde beklenilen satış rakamlarının gerisinde kalan GoPro, yeni satın almalar ile tüketicilerin ilgisini çekmeyi planlıyor.

GoPro, özellikle geçtiğimiz yaz aylarında beklediği satış rakamlarına ulaşamıştı. Şirket, bu kötü gidişi yaptığı yeni satın almalar ile aşmayı planlıyor. 

Özellikle video düzenleme konusunda kullanıcılardan gelen eleştirileri dikkate alan şirket, yaptığı yeni satın almalar ile en önemli eksiklerinden birini gidermeye çalışacak. Bu doğrultuda iki yeni satın alma işlemi gerçekleştiren şirket, bu satın alma işlemleri için 105 milyon dolar ödeyecek. 

Video düzenleme teknolojileri üzerinde çalışan Replay ve Splice adlı iki girişimi satın alan GoPro, bu sayede kullanıcılarını video düzenleme probleminden kurtarmayı amaçlıyor. Satın alma işlemi ile beraber Replay ve Splice şirketleri iş süreçlerinde herhangi bir değişime gitmeden devam edecekler. Paris'te ve Teksas'ta yer alan ofislerinde iş süreçlerini sürdürecek olan şirketlerin çalışanları da GoPro bünyesi altında hali hazırdaki işlerine devam edecekler.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.