Satın almalar/Birleşmeler 25 MART 2016 / 13:54

Google rekabeti farklı platformlara taşıyor

Google, faaliyet gösterdiği alanlara bi yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.

Birçok farklı alanda faaliyet gösteren Google, faaliyet alanlarını genişletmeye devam ediyor. Şirket, Amazon Echo'ya alternatif bir "asistan hoparlör" geliştirmek için çalışmalarına hız verirken, Amazon'la olan reakebetine de farklı bir boyut katmak istiyor.

Bu doğrultuda ilk etapta Google Nest'ten yararlanmayı düşünen şirket, daha sonra akıllı ev konseptine yönelik ürünler ve çözümler geliştiren şirketten bu projede faydalanmaktan vazgeçti. Google Nest'in satın alma işleminden bu yana oldukça yavaş bir gelişim göstermesi ve hali hazırda yoğun bir çalışma temposu içerisinde bulunması nedeniyle bu alanda farklı bir platformdan faydalanması ya da yeni bir platform oluşturması beklenen Google, konuyla ilgili net bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Google'ın Amazon Echo'ya rakip olarak geliştireceği yeni nesil asistan hoparlörün ne zaman çıkacağı ya da fiyatı hakkında net bir bilgi yer almasa da, Google'ın bu hamlesinin iki şirket arasındaki rekabeti artıracağını söyleyebiliriz.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun