Satın almalar/Birleşmeler 16 MART 2015 / 14:22

Facebook ‘hedefe’ TheFind’ ile kilitlendi

Reklamcıların ilgisini çekecek yatırımlarına hız kesmeden devam eden Facebook, e-ticaret arama sitesi TheFind’ı satın aldı.Sosyal medya devi Facebook, e-ticaret arama platformu TheFind’ı satın alarak reklamverenlerle olan bağını sıkılaştırmayı amaçlıyor. Son dönemde gelir kaleminin temelini oluşturan reklam gelirlerini, satın alma işlemleriyle artırmaya başlayan Facebook, TheFind ile reklamverenlerin hedef kitlelerine çok daha verimli bir şekilde ulaşmalarına olanak sağlayacak.

TheFind’dan söz etmek gerekirse, platformun en basit şekilde e-ticaret alanında hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Kullanıcılarına satın almak istedikleri ürünler konusunda birden çok alternatif sunan platform, arama yapıldığında birçok online ya da fiziksel mağazanın verilerinden yararlanıyor. Arama motoru özelliği sayesinde Facebook’un ilgisi çeken TheFind’ın kullanıcılarına 500 bine yakın mağaza üzerinden ürün fiyat karşılaştırma imkanı sağladığını da belirtmek gerekiyor.

Facebook ve TheFind arasındaki anlaşmanın detayları hakkında bilgi verilmese de, TheFind ekibinin Facebook bünyesinde alışageldik iş süreçlerinde ziyade Facebook kullanıcılarına reklam ulaştıracakları belirtiliyor. Reklamverenlerin oldukça ilgisini çekebilecek bu gelişmeyle birlikte, reklamverenler Facebook gibi geniş bir kullanıcı portföyüne sahip sosyal platform üzerinden hedef kitlelerine ürünlerini tanıtma ve pazarlama olanağı yakalayacaklar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun