Satın almalar/Birleşmeler 16 EKİM 2014 / 15:53

EMC bulut girişimi Cloudscaling’i satın alıyor

Yaklaşık 50 milyon dolara gerçekleşmesi beklenen satın alma ile büyüklerin girişimleri bünyesine katma alışkanlığı devam etti.Birçok dev şirketin yer aldığı açık kaynak teknoloji geliştirme platformu OpenStack üzerinde çalışan çok sayıdaki bilgisayarın yönetimini sağlayan Cloudscaling, EMC bünyesine katılıyor. OpenStack üzerindeki bilgisayarların Amazon ve Google gibi genel buluta bağlanmasına da destek veren girişim için 50 milyon dolarlık bedelin gözden çıkarıldığı belirtiliyor.

EMC’den yapılan açıklamaya göre, şirket bu satın alma ile bulut bilişim platform desteğini genişletmeyi hedefliyor. EMC’nin depolama ürünlerinin OpenStack bulut ekosisteminde sorunsuz çalışması için bu satın almayı yaptığı düşünülüyor.

2006 yılında kurulan Cloudscaling bugüne kadar 10 milyon doları aşkın yatırım almıştı. Son zamanlarda bulut bilişim girişimlerinin satın alma süreci oldukça hız kazandı. Geçtiğimiz ay HP, bulut şirketi Eucalyptus’u bünyesine katarken Cisco da özel bulut operatörü Metacloud’u satın almıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun