Satın almalar/Birleşmeler 05 EYLÜL 2013 / 15:54

Electroworld Türkiye Bimeks'in oluyor

İngiliz perakendecilik şirketi Dixons Retail, Electroworld'ün satışını resmi olarak duyurdu.Şirketten yapılan açıklamada, satış bedelinin 2 milyon sterlin civarında olacağı ve iki yıl içerisinde nakit olarak ödeneceği ifade edildi. Electroworld Türkiye'nin Nisan 2013'te sona eren mali yılda faaliyet zararının 9 milyon sterlin ve satışlarının ise 170.7 milyon sterlin olduğu belirtildi. Electroworld'ün Türkiye'de 18 franchise mağazası dahil olmak üzere 32 mağazası bulunuyor.

Bimeks kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray, "Türkiye'deki pazar liderliğimizi güçlendirdiği için satın almanın çok memnun edici. Bizim çoklu kanal stratejimiz, tüm Türkiye çapında hızlı ve sürdürülebilir büyüme temeline dayanıyor. Bu işlem hedeflerimize ulaşmada önemli bir adım olacak" dedi.

Dixons Retails'ın resmi açıklamasına http://www.dixonsretail.com/media-centre/press-releases/sale-electroworld-operations-turkey adresinden görebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun